in

2020 Yılında Dünya Genelinde Görmeniz Gereken Yerler

Türkiye ve Dünya çapında 2020 yılı için görmeniz gereken şehir/ülkeler olduğunu düşünüyoruz. Gezilecek yerler bakımından özellikle bazıları yok olmanın eşiğine geldiği için, gelecek nesillerin göremeyeceği varsamıyımından yola çıkarak seyahat etmeniz önem arz etmektedir.

Tokyo/Japonya

Türk insanı amacıyla Tokyo şehri gerektiğince mistik bir mana ifade etmektedir. Genellikle sakin bahçeleri ve Budist tapınaklarını göz önüne aldığımızda görmemiz gereken yerlerden birisidir.

Tabi yalnızca bunlarla sınırlı değildir Tokyo şehri. En yeni teknolojileri, cam gibi uzun gökdelenler, görkemli gece yaşamı ve uzaylı savaşlarına benzer robot gösterileriyle konuklarına dikkatini çekmektedir.

St. Petersburg/Russia

Petersburg tam bir kanal şehridir. Bu kanallarla ilişik 44 ada, kanalların kenarında 400’den çok körü ve saraylar, soğan kubbeli kiliseler, peyzajlı bahçeler ve pek çok park vardır.

SSCB döneminden kalan çok sayıda esere ev sahipliği yapan müzeleri ile sizi çok güzel bir kent beklemektedir. Üstelik başkent Moskova kadar da pahalı değildir.

Beyrut/Lübnan

Türk vatandaşlarının son senelerde keşfettiği ve sık sık gitmeye başladığı güzel bir orta doğu şehridir.

Her ne kadar yakın tarihimizde orta doğu ile alakalı problemler göze çarpsa bile Beyrut’ta bu tiip durumlardan söz edemeyiz.

Muhteşem baharatlı orta doğu yemekleri, alışverişler, galeriler ve antik dönemlerden kalma eserleriyle Beyrut şehri sizi ağırlayacaktır.

El Hamra,İspanya

İslam sanatının İspanyol topraklarına bıraktığı harika bir eserdir El Hamra Sarayı.

Emevi Müslümanlarının, ya da Mağribi mimarisinin eşi benzeri olmayan örneklerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en çarpıcı örneklerinden biri olması, sizi hayli etkileyecektir.

İstanbul

İstanbul’u anlatmak ya da anlatabilmek mümkün mü? Bilemiyoruz ama bilhassa tarihi yarım adasını görmeden ölmeyin deriz. İstanbul gezilecek yerler bakımından hayli zengindir.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Depremleri Önceden Tahmin Edebilmemizi Sağlayan Sinyaller

Bilgisayarda FPS Arttırma Nasıl Yapılır