in

Bilgisayarda FPS Arttırma Nasıl Yapılır

Donanım bileşenlerinin eklenmesinden oyunların video ayarlarındaki değişikliklere kadar. Oyun geliştirme ve optimizasyon amacıyla FPS arttırma amacıyla birtakım ipuçları açıklayacağız.

Fakat bundan önce FPS Kullanarak Oyunun Nasıl Geliştirilebileceğini anlayalım.

Başlamak amacıyla FPS’yi kek üstünde kiraz olarak kabul edin. Şimdi merak ederseniz, oyununuzun video niteliğini daha yumUşak duruma getirebilir. Ve karakterinizin daha süratli hareket ettiğini görebilirsiniz.

Örneğin, 30 FPS, grafik kartınızın saniyede 30 görüntü üretebileceği manasına gelir. Fakat 60 gibi daha iyi FPS’ler elde ederseniz, saniyede 60 görüntü olacaktır. Ve bu neticede oyun etkisini artıracak.

Bilgisayar oyunlarında daha iyi bir performans elde etmek amacıyla bu ipuçlarını takip edin!

1. Ekran Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

Çok kolay bir teknik ve dünyadaki fazlası oyuncu doğrulusunda sarfedilen grafik kartı sürücüsünü güncelliyor. Bu teknikle şimdiye dek %20 daha iyi performans elde edeceğiniz kesin.

  • DriverMax Sürücü Güncelleme programını yükleyin ve Şimdi Taramaya Başla düğmesine tıklayın.
  • Bu aracın kendisi sürücü taramasından geçer ve sürücünüzün eski ve güncel olup olmadığını gösterir.
  • Güncelle’yi seçtiğinizde, en son sürücü kendiliğinden indirilir ve en son sürücüyü kurmadan önce eski sürücülerin yedeğini alabilirsiniz.

2. Sabit Sürücüyü Birleştir

Bilgisayar’da parçalanmış dosya paketlerinin varlığı, dosyaların yavaş yüklenmesine. Artırılmış başlatma süresine ve ağır performans gösteren başka şeylere neden olur. Böyle bir durumda, diski birleştirmeniz gerekir.

  • Windows logosu + E’ye basın ve Bu Bilgisayar’ı seçin.
  • Yerel Diski seçin ve sağ tıklayın. Özellikler’i seçin. Burada, Araçlar sekmesine tıklayın ve İyileştir’i seçin.

Yukarıdaki bu adımlar bilgisayar’da oyun geliştirme için yardımcı olur.

En İyi Bilgisayar Hızlandırma Yazılımları

Bilgisayarınız İçin Bu Yazılımları Denyin

3. Ekran Çözünürlüğünü Düşürün

Oyunun daha yüksek çözünürlükte oynanması halinde FPS’nin yavaşladığı net bir gerçek. Ancak, FPS ile oyun artırma yöntemlerini ararken, ekran çözünürlüğünü azaltmayı ve genel tecrübesi %40 oranında iyileştirmeyi düşünün.

  • Bunun için masaüstünde sağa tıklayın ve Ekran Ayarları’nı seçin.
  • Burada, çözünürlüğü 1920 × 1080’den diğer uygun seçeneklere düşürün.

4. Diski Temizleme

Neden disk temizliği önerdiğimizi düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu durum, lüzumsuz dosyaları ve makinenin akıllı çalışmasını engel olan başka lüzumsuz bilgileri kaldırarak FPS arttırma amacıyla yardımcı olabilir. Windows 10 disk temizleme Detaylı bilgi.

  • Bu işlem için sadece Windows logo + R tuşlarına basın ve c:\windows\SYSTEM32\cleanmgr.exe /cDrive yazın ve Tamam düğmesini tıklayın.
  • Temizleme gerektiren sürücüyü seçin ve Tamam tuşuna basarak açın.
  • Burada, kontrol ettikten sonra kutuları işaretleyebilir ve daha fazla işlem için Tamam’ı tıklayabilirsiniz. Tamam’ı seçtikten sonra, seçilen dosyalar silinecek.

5. Oyun’un Video Ayarlarını Kontrol Etme Zamanı

Mevcut ayarlardan memnun değilseniz, biraz daha deneyin. Bazı oyunların ayarları, FPS arttırma üzerinde daha iyi bir etkiye sahip olabilir. Örneğin, pürüzleri azaltarak videoları düzeltmek için kenar yumuşatmayı ayarlama gibi.

Bunun için oyununuzun ayarını açın ve antialiasing seçeneğini devre dışı bırakın. Gerekli FPS’den memnun olduğunuz noktaya kadar yavaşça açarak etkinleştirin.

Bilgisayar Oyunları İçin FPS Arttırma

Yukarıda belirtilen tüm adımları uygulayın. Zengin oyun deneyimi için bilgisayarınızda iyi bir FPS arttırma özelliği geliştirdiğinizden emin olun. Temel temizlikten sürücü güncellemesine kadar. Oyununuz şimdiden %30 daha iyi görünecek.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

2020 Yılında Dünya Genelinde Görmeniz Gereken Yerler

Gün İçinde Dokunduğumuz 10 Pislik Yuvası Nesne