in

Bir YouTuber, 200 km/sa Hızla İskambil Kağıdı Fırlatabilen Bir Silah Geliştirdi (Video)

The Practical Engineer adlı bir YouTube kanalının içerik yapımcısı olan Emiel Noorlander, saatte 200 km/sa süratle iskambil kağıtları fırlatan bir silah geliştirdi. Basit bir mekanizmaya sahip olan silah, batarya ile çalışıyor ve çift motor kullanıyor.
İnternet tüketiminin yaygınlaşmasıyla beraber hayatımıza onlarca yeni sektör girdi. Bu sektörlerden bir tanesi de online video platformları. Dünyanın en tanınmış online video platformu da Google’ın sahip bulunduğu YouTube ve bu platformda tespit edilen içerik üreticiler, Google ile gerçekleştirdikleri iş birliği ile büyük paralar kazanıyorlar ve geçimlerini YouTube’dan sağlıyorlar.

YouTube’da yüz binlerce YouTuber bulunuyor. Kimi YouTuber’lar, aslında yaratıcı videolarla kullanıcıların karşısına çıkarken kimileriyse başka YouTuber’ların videolarını kopyalayarak tutunmaya çalışıyor. Sizlere şimdi bahsedeceğimiz YouTuber ise uzun süredir meydana getirdiği orjinal içeriklerle YouTube kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Söz konusu YouTuber’ımız, Emiel Noorlander. “The Practical Engineer” adlı bir YouTube kanalının sahibi olan Noorlander, daha çok mühendislik projeleri üstüne videolar çekiyor. YouTuber’ın son projesi ise pek çok bireyi heyecanlandıracak bir silah oldu. Mermi yerine iskambil kağıtlarını kullanan bu silah, kağıtları tam 200 km/sa süratle fırlatıyor.

Bu projenin bir benzeri, eski bir NASA mühendisi olan Mark Rober doğrulusunda yaşama geçirilmişti. Noorlander’ın projesi ise Rober’ınkinin biraz daha küçültülmüş ve daha rahat bir şekilde tasarlanabilen daha değişik bir versiyonu. Fakat Noorlander doğrulusunda geliştirilen silahın, önceki versiyona göre çok daha süratli olduğunu açıkça söylemek gerekiyor.

Saatte 200 km süratle iskambil kağıdı fırlatan silah

İskambil kağıtlarını mermi gibi kullanan silah, bir çift motora sahip ve batarya ile çalışıyor. Silahta tespit edilen motorlardan bir tanesi iskambil kağıtlarını silahın üst alanında tespit edilen şarjörümsü yapıdan ikinci motora aktarıyor. İkinci motor ise birinci motora oranla çok daha kuvvetli bir yapıya sahip ve dakikada 25.000 kez dönerek iskambil kağıtlarını fırlatmaya yarıyor. Noorlander, motorlardaki kuvvetin aktarılabilmesi amacıyla de iki adet rulman kullanıyor.

Noorlander, motorların kuvvetinün yalnızca yüzde 60’ını kullandığını, şayet dilerse bu kuvveti artırarak daha yüksek bir performans alabileceğini söylüyor. Yani iskambil kağıtlarının 200 km/sa hızın üstüne çıkması kuramsal ve kolay anlamda mümkün. Fakat Noorlander, daha yüksek hızın silahın kullanılabilirliğini etkileyebileceğini ve tehlike arz edebileceğini söylüyor.

İskambil kağıdı fırlatan silahın yapım aşamaları ve kullanımı

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Milli Elektrikli Trenin Raylara İneceği Tarih Belli Oldu

Windows 10, 8, 7 için En İyi Bilgisayar Hızlandırma Yazılımı