in

Samsung Galaxy S20’nin Ekranı Nasıl 120 Hz’e Çıkarılır?

Ekranın saniyede 120 kere yenilenmesini yani görüntünün 120 kez tekrardan işlenmesini sağlayan 120 Hz ekranlar, kullanıcıların akıllı telefon kullanım tecrübesini değiştirebilir. Samsung Galaxy S20’lerde bulunan 120 Hz desteğini kullanabilmek içinse birtakım ayarlar yapmanız gerekiyor. Gelin bu ayarlara yakından bakalım.
Samsung’un yeni amiral gemisi serisi Galaxy S20’nin en büyük özelliklerinden biri 120 Hz ekran desteğiydi. Kullanıcılar doğrulusunda en çok merak edilen hususlardan birisi olan 120 Hz ekranlar gerektiğince ilgi gören bir husus fakat Samsung, cihazın kutusundan 60 Hz ile çıkmasına karar verdi. Bu da Galaxy S20 cihazınızın ekranını 120 Hz’de kullanmak amacıyla birtakım ayarlar yapmanız gerektiği manasına geliyor.

Çoğu akıllı telefon kullanıcısı, bu ayarlamaları bilmediği için telefonunu 60 Hz ile kullanıyor. Yeni Galaxy S20’inizi 120 Hz’e nasıl geçirebileceğinizi merak ediyorsanız süre kaybetmeden rehberimize geçelim.

Galaxy S20, 120 Hz’e nasıl geçirilir?

Öncelikle cihazın Ayarlar kısmına girin. Ardından, ‘Hareket Pürüzsüzlüğü’ seçeneğine girin ve Karanlık Mod bölümünün altındaki üçüncü seçeneğe tıklayın. Buradan 60 Hz ya da 120 Hz seçeneklerini seçebilirsiniz. Samsung, etkinleştirmeden önce ikisi arasındaki farkın hafif bir demosunu da kullananlara gösteriyor. Hem de katagorilerin altında, 120 Hz’in 60 Hz’e indirildiği vakit cihazın pil ömrünün daha iyi olacağı ifade ediliyor.

Cihazınızı 120 Hz’de kullanmak istiyorsanız 120 Hz üstüne dokunun ve sonrasında ‘Uygula’ sekmesini işaretleyin. Böylece istediğiniz ekran hazır. Galaxy S20’nin yanı sıra Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra modellerinde de aynı prosedürü uygulayarak 120 Hz’e geçiş yapabilirsiniz.

Unutmayın ki Galaxy S20, Google Haritalar gibi yoğun güç tüketen birtakım uygulamalarda otomatik olarak 60 Hz’e geçiyor. Hem de pil düşük olduğunda, ekran yenileme sürati otomatik olarak 60 Hz’e düşüyor. Bu, telefonun şarj cihazı olmadan bir gün süresince yönetim etmesine yardımcı olan en büyük faktör.

120 Hz’e geçmek, bütün arayüzünü çok daha pürüzsüz olmasını sağlıyor. Bunun nedeni, ekranın saniyede iki kat daha çok yenilenmesi. Hem de kullanıcı tecrübesini en üst düzeye taşıyan 120 Hz sizi kendine hayran bırakabilir.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Windows 10, 8, 7 için En İyi Bilgisayar Hızlandırma Yazılımı

Depremleri Önceden Tahmin Edebilmemizi Sağlayan Sinyaller