in

Windows 10, 8, 7 için En İyi Bilgisayar Hızlandırma Yazılımı

Windows 10, 8, 7 amacıyla en iyi Bilgisayar hızlandırma yazılımları listesi. Bilgisayarınızda hangi yapılandırma olursa olsun, bir vakit sonra yavaşlar. Bilgisayarınızdaki istenmeyen dosyaların ve uygulamaların manuel olarak bulunması ve kaldırılması vakit kayıbı olabilir. Ayrıca, bilgisayar hızlandırma yapar iken dahili sistem bakım araçlarıyla uğraşmak istemeyeceksiniz. Bu nedenle, işleri gerçekleştirme amacıyla PC’nizde bedava bir optimizasyon aracınız olması gerekir. Bu araçlar, lüzumsuz dosyaları, istenmeyen önbellekleri ve çerezleri bir seferde silerek disk alanını kurtarır ve böylelikle sistem performansını artırır.

En İyi Bilgisayar Hızlandırma Yazılımları

En iyisini seçme karmaşasını ortadan kaldırmak amacıyla sizin için en iyi bilgisayar hızlandırma yazılımlarından bazılarını listeledik.

1. AVG PC TuneUp

Çok işlevli bir program olan AVG PC TuneUp, sadece bir Windows bilgisayar hızlandırma aracı değil, aynı vakitte kaldırıcı gibi çoğu başka bilhassa de doludur. Kullanılabilirliğe, derecelendirmelere, sezgisel algoritmalara ve daha fazlasına bağlı olarak bilgisayarınızdaki istenmeyen uygulamaları kaldırabilirsiniz.

AVG TuneUp’ın Özellikleri:
 • Bilgisayarınızdaki eski yazılımı otomatik olarak günceller.
 • Disk alanını dolduran ve Windows’u yavaşlatan lüzumsuz dosyaları kaldırır.
 • Araç, dizüstü bilgisayarınızın pilini korur.
 • Ayrıca Mac ve Android cihazlarınızda kullanılabilir.

2. Norton Utilities

Norton Utilities, sadece sistemi optimize etmekle kalmayıp aynı vakitte dijital saklılığı korumanıza yardımcı bulunduğu amacıyla Windows amacıyla en iyi bilgisayar hızlandırma ve optimizasyon yazılımlarından biridir. Araç problemsiz bir tecrübe amacıyla prosedür gücünü, sabit sürücüyü ve belleği optimize ettiği amacıyla sisteminiz amacıyla uygundur.

Norton Utilities Özellikleri:

 • Araç, bilgisayarınızı hızlandırmak amacıyla eski ve lüzumsuz dosyaları temizler ve kaldırır.
 • Silinen dosyaları kurtarır.
 • Yinelenen dosyaları bulup kaldırarak sabit sürücünüzü temizleyen kolay bir uygulama
 • Bu yazılım, Windows’unuzdan en iyi performansı alabilmek amacıyla bütün uygun ayarlara sahip eskiden ayarlanmış profillerle beraber gelir.

3. Piriform CCleaner

Piriform CCleaner, bilgisayarınızı temizlemenize ve sistemi derli toplu bulundurmanıza yardımcı olan bir Windows optimizer aracıdır. Sadece bilgisayar hızlandırma ile kalmaz, aynı vakitte gizliliğinizi de korur.

Piriform CCleaner’ın Özellikleri:

 • Araç, emniyet açıklarının ihtimalini ortadan kaldırarak bütün sürücülerinizi güncel tutar.
 • Tarayıcı arama geçmişinizi ve çerezlerinizi kaldırır, bu amaçla online tarayıcınız kimliğiniz saklı kalır.
 • Bu araç, PC’nizi sabit tutmak amacıyla geçersiz kayıtları ve sorunlu ayarları kaldırır.
 • Ayrıca, sisteminizi daha süratli duruma getiren başlangıç programlarını kaldırmanızı sağlar.

4. Ashampoo WinOptimizer

En iyi sistem optimize edicilerden biri olan Ashampoo WinOptimizer, sisteminizdeki performansı ve gizliliği artırmak için bilgisayarınızı korumanıza ve optimize etmenize yardımcı olur. Tek bir tıklamayla, karmaşık ve gereksiz verileri kaldırır.

Ashampoo WinOptimizer 2019’un Özellikleri:

 • İnternet bağlantınızı ayarlamanıza ve başlangıç uygulamalarını yönetmenize yardımcı olur.
 • İstenmeyen uygulamaları ve uygulamaları derhal kaldırabilirsiniz
 • Gizlilik ayarları, kısayolları planlama ve aynısı PC ayarlarınızı özelleştirmenizi sağlar.
 • Herhangi bir farklılık olursa, eylemleri geri alabilmeniz amacıyla kayıt defterinizin yedeğini alır.

5. Glary Utilities Pro 5

Glary Utilities Pro 5, bilgisayar hızlandırma ve optimize etmek için en iyi yardımcı programlardan biridir, kayıtların düzeltilmesi, sistem temizliği veya gizlilik koruması söz konusu olduğunda tek elden bir çözümdür.

Glary Utilities Pro 5’in Özellikleri:

 • Bilgisayarınızın süratini artırır ve çökmeleri ve sorunları düzeltir.
 • Bu araç, kolay otomatik seçeneklerle beraber tek tıklatma işlevselliği ile beraber gelir.
 • Sisteminizi yalnızca süratli ve temiz gerçekleştirmeyle kalmaz, aynı vakitte gizliliğinizi de korur.
 • Araç, PC sorunlarınızı süratli ve kapsamlı bir şekilde tarar ve inceler.

6. Iolo System Mechanic

Iolo System Mechanic, bilgisayarınızın daha süratli işlevini gerçekleştirmesine yardımcı olan en iyi Windows optimizer araçlarından biridir. Oyunlar, video planlama araçları gibi ağır bir program başlattığınızda prosedürcü çekirdeklerinin işaretini kaldırır ve bunları maksimum saat hızına döndürür.

Iolo System Mechanic Özellikleri:

 • Sistem süratini ve bundan dolayı sistem performansını artırır.
 • Araç, bloatware’i kaldırır ve bilgisayarınızdaki problemleri onarır.
 • İnternet Hızını artırır ve saklılık ve emniyet sağlar.
 • Bu araç, lüzumsuz bilgileri kaldırarak bilgisayarınızı temizler.

7. Anvisoft Cloud System Booster

Anvisoft Cloud System Booster, premium versiyonda de tespit edilen en iyi bedava PC optimizasyon yazılımlarından biridir. Windows’un her vaktinden daha iyi çalışmasını sağlamak amacıyla tek çözümdür.

Anvisoft Cloud System Booster’ın Özellikleri:

 • Kayıt defteri sorunları ile beraber dosya uzantısı sorunlarını onarır
 • Gizlilik ayarlarını yöneterek sistem sağlığını korur.
 • PC’nizin daha problemsiz ve daha süratli çalışmasını sağlamak amacıyla istenmeyen programları basitçe kaldırır.
 • RAM ve CPU kullanımınızı izlemenize yardımcı olur ve ilaveten tek bir tıklamayla CPU ve RAM’i optimize etmenizi sağlar.
 • Ayrıca bilgisayarın başlangıç süresini kısaltmak amacıyla başlangıç öğelerini de yönetir.

Sık Sorulan Sorular – Bilgisayar Hızlandırma Yazılımı

1. Bilgisayarımın niçin hızlandırma yazılımına gereksinimi var?

Her bilgisayar, kullanım boyunca performans ve reaksiyon süresinde yavaşlama yaşamaya başlar. Koşullandırmak ve önceki hızına geri getirmek amacıyla kullanıcıların birkaç tedbir alması gerekir. Sistemdeki depolama alanını boşaltmaları, lüzumsuz dosyaları temizlemeleri ve Windows hızlandırma amacıyla sistemi ayarlamaları gerekir.

Bu tür vazifelerin birçoğu derin sistem taramaları gerektirdiklerinden yürütülemediğinden, bilgisayarın işleyişinin ve vazife yürütme hızının süratli ve dayanıklı olmasını dayanıklıak amacıyla ideal bir PC optimize edici gerekir. İyi bir PC optimizasyon yazılımı ile, kullanıcı sistem önemsizliğini, Windows kayıt defteri anahtarlarını, hafıza yükünü ve sürücü güncellemelerini çok problemsiz bir şekilde izleyebilir ve yönetebilir.

2. İyi bir PC Optimizasyon Yazılımı Nasıl Seçilir?

İlk olarak, kullanıcıların bir PC optimizasyon yazılımı gereksinimlarıni daraltmaları gerekir. Gereksinimler, bir sistem temizleyicisinin, bir sürat yükselticinin ya da internet aktivite yöneticisinin gereksinimları arasında değişiklik gösterebilir. En süregelen senaryolarda, kullanıcılar yavaş çalışan bilgisayar problemini çözüme ulaştırmak ve cevap zamanını ayarlamak amacıyla bir PC optimize ediciye gereksinim duyarlar. Başka bir endişe, kullanıcıların zamandan tasarruf etmek amacıyla optimizasyon görevlerindeki insan faktörünü azaltmaktır. Bu nedenle, otomatik bir PC optimize edici kullanıcılar arasında süregelen bir gereksinimtır.

Bu nedenle, bir PC ayar yazılımından ya da bir optimize ediciden en iyi şekilde yararlanmak amacıyla, bilgisayarı süratlandırmak amacıyla bütün sistem yardımcı programlarına sahip olmasından emin olun. Bu, önbelleği kökten silmek amacıyla derin taramalar, sorunlu kayıtlar ve sistem performansını direkt olarak etkileyen sürücü güncelleme problemini içerir. Bunun üzerine, optimize edicinin bu taramaları yapmak amacıyla otomatik bir modüle sahip olmasını sağlayın, böylelikle manuel bir arama zahmetinden kurtulabilirsiniz.

3. Windows 10 için en iyi hızlandırma nedir?

Çok yönlü optimizasyon çözümleri göz önüne alındığında, Gelişmiş Sistem Optimize Edici, Windows 10 amacıyla en iyi PC optimize edicisidir. Sistem performansını ve süratini çoğaltmak amacıyla çalışan birkaç değişik PC ayarlama modülü vardır. Modüller, lüzumsuz dosyaları kaldırmak amacıyla bir Sistem Temizleyici, bir Kayıt Defteri Temizleyici, bir Sürücü Güncelleyici ve bir Kaldırıcı içerir. Bu modüller istenmeyen önbelleği tarar ve kullanıcılardan bilgisayarlarını hızlandırmalarına yardımcı olmak amacıyla istenmeyen programları ve dosyaları kaldırmasını ister.

Temel sistem optimizasyon araçlarının yanı sıra Advanced System Optimizer, sonucunda depolama alanını temizleyen ve sistem belleğindeki lüzumsuz yükü azaltan Disk Birleştirme, Yinelenen Çıkarıcı ve Başlangıç ​​Yöneticisi’ni de sunar. PC optimizasyon tekniklerine göre çok yönlülük sunmuş olduğu amacıyla Windows 10 amacıyla en iyi optimize edicidir.

4. Bilgisayar Performansımı Nasıl Optimize Ederim?

Bilgisayarınızın performansını optimize etmek amacıyla alttaki adımları izleyin:

Önemsiz ve istenmeyen Önbelleği sabit sürücüden temizleyin.

Bozuk ve lüzumsuz kayıt defteri anahtarlarını silin.

Yeni yapılandırmalara yer açmak amacıyla sabit sürücüyü birleştirin.

 • Gecikmeleri ve başka donanım problemini önlemek amacıyla sürücüleri saatinde güncellediğinizden emin olun.
 • Depolama alanını boşaltmak amacıyla istenmeyen programları ve temaslı dosyaları silin.
 • Medya dosyalarını yönetin ve varsa kopyaları silin.
 • Sonunda önyükleme zamanını artıracak başlangıç ​​öğelerini yönetme.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Bir YouTuber, 200 km/sa Hızla İskambil Kağıdı Fırlatabilen Bir Silah Geliştirdi (Video)

Samsung Galaxy S20’nin Ekranı Nasıl 120 Hz’e Çıkarılır?