in

Facebook Corona Virüs Bilgi Merkezi Artık Türkçe Olarak da Hizmete

Facebook, bugün itibarıyla Corona Virüs Bilgi Merkezi’ni Türkçe olarak da hizmete sundu. Sıhhat Bakanlığı da dahil olmak üzere, dünyadaki pek çok küresel sıhhat otoritesinin COVID-19 ile alakalı paylaştığı güncel bulgulare erişim olanağı yayınlayan merkez, sosyal medyadaki bilgi kirliliğinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Sıhhat otoriteleri, bir yandan sahada koronavirüs salgını ile mücadele ederken, bir yandan da sosyal medyadaki yanıltıcı bulgulare yanıt vermeye çabalıyor. Bu noktada Facebook, Twitter ve Google gibi küresel internet şirketlerine çok büyük bir vazife düşüyor. Nitekim her üç şirket de, salgına dair komplo teorileri ve başka hatalı bulgular ile mücadele amacıyla tam manasıyla seferberlik ilan etmiş durumda.

Salgınla mücadelede yeni bir ismim daha atan Facebook, Corona Virüs Bilgi Merkezi’ni Türkçe olarak da hizmete sundu. Facebook kullanıcılarının haber kaynaklarının en üzerinde görünecek olan bölüm, Sıhhat Bakanlığı’nın yanı sıra Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) gibi küresel sıhhat otoritelerinin paylaştığı bulgulare gerçek vakitli ulaşma olanağı sunuyor.

COVID-19’un yayılmasını önlemek hedefiyle hazırlanan videolar, makaleler ve bilimsel kaynaklar amacıyla çatı vazifiyeti gören Corona Virüs Bilgi Merkezi, aynı vakitte hem kendinizi hem de ailenizi güvenliğini sağlamak amacıyla programınız gereken tedbirlerle alakalı pek çok bilgiye erişmenizi sağlıyor.

Koronavirüs salgının Türkiye ve dünyadaki seyrine dair güncel bulgular yayınlayan merkez, kullananlara son ilerlemelerle alakalı bildirimler gönderecek. Konuya dair açıklamalarda tespit edilen Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, insanların itimat edilir sıhhat kuruluşlarının paylaştığı doğru ve resmi verilere erişmelerini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sizde kendi yazılarınızı sitemizde paylaşmak isterseniz Tıklamanız yeterli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Enes Batur’un YouTube’a Video Yükleme Yasağı Sona Erdi

Türkiye’nin 81 İlinde Bulunan Resmi Koronavirüs Vakaları