in

GTA 5’in Son Ek Paketindeki Bir Yarış Pisti, GTA 6’nın Haritasını Gösteriyor Olabilir

GTA 5 için Open Wheel Racing isimli ek paketinde bulunan Height of Society isimli bir yarış pisti, GTA 6 konusunda oyunseverlerin kafasını karıştırdı. Çünkü bu pist, ABD haritası ile kıyaslandığında ortaya çok ilginç bir üçgen çıkarıyor. Oyunseverler, bu üçgenin GTA 6’nın haritası ile ilgili ipucu verdiğini düşünüyorlar.

GTA 6 ile alakalı olarak bugüne dek meydana atılan iddiaların büyük bir bölümü, oyunun tekrardan Vice City’de geçeceğini belirtiyordu. Şimdi meydana atılan iddialarsa GTA 6’nın Chicago ve Meksika’da geçebileceğini gösteriyor. Bugüne kadar nerdeyse hiç dillendirilmemiş olan Chicago ve Meksika, oyunseverleri heyecanlandırmış gibi görünüyor.

Rockstar Games, kısa bir vakit evvelce son GTA oyunu olan GTA 5 amacıyla “Open Wheel Racing” adlı bir ek paket yayınladı. Bu ek paket oyuna sokak yarışlarını getiriyordu. GTA 6 ile alakalı ipuçları arayan bir oyunsever de GTA 5’in son en paketindeki “Height of Society” adlı yarış pisti haritasında enteresan bir benzerlik keşfetti. İşte bu benzerlik, Rockstar Games’in bu yarış haritasıyla gerçekte GTA 6 ile alakalı ipucu verdiğini düşündürmeye başladı.

Yukarıdaki görselin sol doğrultusunda tespit edilen harita, GTA 5’in yeni ek paketindeki Height of Society adlı yarış pistini gösteriyor. Hemen sağ doğrultusunda tespit edilen harita ise ABD’nin tamamını ve Meksika’nın bir kısmını gözler önüne seriyor. Dilerseniz şimdi de GTA 6’nın haritasıyla alakalı bulunduğu iddia edilen bölgelere yakından bakalım.

Yarış pisti haritasında işaretlenen kırmızı renkli bölüm, ABD haritasında aynı renkle işaretlenen yere çok benziyor. Bu bölüme yakından baktığımızda ise ABD’nin kuzey şehirlerinden bir tanesi olan Chicago’yu görüyoruz. Bu bölge, geçen senelerde rastgele bir GTA oyununda yer almamıştı fakat bu hal gelişen dönemlerde de olmayacağı manasına gelmiyor.

Height of Society pistinin ikinci enteresan noktası ise mavi renkle çember içerisine alınmış olan Meksika. Meksika’nın Monterrey şehrinin ulaşım ağlarına yakından baktığımızda, oyundaki pist ile fazlasıyla benzer bir yapıda olduğunu açıkça görebiliyoruz. Fakat Rockstar Games’in ABD’nin kuzeyi ile güneyini birbirine nasıl bağlayacağı şu an amacıyla belirsiz.

Son olarak, Height of Society’nin yeşil renkli çember amacıylae alınan bölümü, ABD haritasına baktığımız vakit Vice City’ye yanı Miami’ye uzanıyor. Aslına bakacak olursak bizler bunu esasen bekliyoruz zira geçen dönemlerde GTA 6’nın Vice City’de geçme ihtimalinin altı defalarca çizildi. İşte bu yüzden Height of Society haritasındaki enteresan benzerlikler kafaları karıştırmış durumda.

Az önce de söylediğimiz gibi, Height of Society pistinin haritası, ABD’nin en kuzeyi ile en güneyini bir araya getirmiş durumda. Ancak bu denli büyük bir bölgenin bir oyuna nasıl taşınacağı ve bu şehirler arasındaki diğer şehirlerin oyuna ne şekilde dahil edilebileceği hala çok büyük bir soru işareti. Tüm bu sorular, Rockstar Games’ten gelecek açıklamalarla açığa çıkacak ancak Rockstar Games’in ne zaman bir açıklama yapacağı hala bilinmiyor.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Aç Kalan Maymunlar Birbirine Girdi (Video)

Enes Batur’un YouTube’a Video Yükleme Yasağı Sona Erdi