in

Half Life: Alyx’in Yeni Oynanış Videoları Yayınladı

Yıllardır 3. oyunu beklenen Half Lİfe, 3. oyun niteliğinde yeni bir oyun çıkardı. Sadece VR ile oynanabilen Half Life: Alyx’in 3 yeni oyun için oynanış görüntüleri yayınlandı.

Half Life hayranları bir süredir çalışmaları devam eden VR cihazlarla oynanacak Half Life: Alyx’i bekliyor. Half Life: Alyx’i geliştiren şirket olan Valve, geçen zamanlarda oyunun çıkış tarihini açıklamıştı. Şimdi de Half Life: Alyx’in oynanış videoları yayınlandı.

Yayınlanan videolardan ilkinde oyunda yer alacak ışınlanma özelliği görülüyor. Oyunda yer alan ışınlanma özelliği ile oyuncular gitmek istedikleri bir yere işaret ederek o noktaya ışınlanabiliyorlar. Bir noktada bir noktaya ışınlanmayı sağlayan özelliği kullanmak amacıyla oyuncuların görüş alanlarındaki bir noktayı işaretlemeleri yetiyor.

Half Life: Alyx’in yayınlanan ikinci oynanış videosunda analog kontrollerle yapılabilen FPS serbest hareketleri görülüyor. Videoda görülen hareket stili sıksık hareket olarak isimlendirildi. VR cihazlarla bu şekilde rahat rahat hareket edilebilmesi, oyunun Half Life oyuncularına iyi bir tecrübe sunacağını gösteriyor.

Üçüncü videoda ise ışınlanma özelliğine benzeyen bir noktadan bir noktaya atlama hareketi görülüyor. Oyunda bu harekete Shift hareketi ismi verildi. Shift hareketi ile tıpkı ışınlanmada bulunduğu gibi oyuncular görüş alanlardaki bir yeri seçerek kısa sürede o noktaya geçebilecekler. Shift hareketinde ışınlanmadan daha süratli bir şekilde seçilen noktaya geçilebiliyor.

Half Life: Alyx’in yayınlanan 3 oynanış videosu, oyunun VR hareket stillerini göstermenin yanısıra, oyunun amacıyladen toplamda 10 dakika görülmesini sağladı. Hareketlerin yanısıra oyunda yer alan silah, düşman, bulmaca ve ortamlara genel bir düşünce videolar yardımıyla edinilebiliyor.

Valve, geçen hafta yaptığı açıklama ile VR cihazları ile oynanabilecek Half Life: Alyx’in 23 Mart’ta oyunculara sunulacağını açıklamıştı. Oyunun yalnızca pahallı VR cihazları ile oynanması, oyuna ulaşabilecek insan miktarını azaltıyor. Ama tekrar de VR tecrübesi ile Half Life’ı birleştirmekten beğeni alacak insanlar amacıyla büyük serüven önümüzdeki zamanlarda hayatımızda olacak.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Csgo Beklenmedik Bir Güncelleme İle Kapımızı Çaldı

Corona Virüsü Salgını Nedeniyle Aç Kalan Maymunlar Birbirine Girdi (Video)