in

Sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak, ne zaman bitecek? Sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri?

Sokağa çıkma yasağı ile alakalı son dakika açıklaması yapıldı. İçişleri Bakanlığının genelgesine göre, 30 büyükşehirle Zonguldak’ta, il sınırları ortamında sokağa çıkma yasağı getirildi. Bakanlık doğrulusunda oluşturulan bildirimde ek genelgenin yayınlanacağı duyuruldu. Peki sokağa çıkma yasağı ne vakit bitecek, kimleri kapsıyor?

İçişleri Bakanlığı: 10.04.2020 tarihi saat 24:00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içersinde tespit edilen bütün vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

Ayrıntılar geliyor…

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ CEZASI NE KADAR?

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak ilinde tespit edilen vatandaşlar amacıyla sokağa çıkma yasağı 12 Nisan 24:00’a kadar devam edecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KİMLERİ KAPSIYOR?

Son dakika haberine göre büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içersinde tespit edilen bütün vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Sokağa çıkma yasağı kapsamı genişletildi! Sokağa çıkma yasağı kimleri kapsıyor?

‘Oyuncak Avı’ İsimli Bir YouTube Kanalı, 14,2 Milyon Aboneyle Enes Batur’u Geride Bıraktı