in ,

AVM’ler ve Kuaförler Bugün Açılıyor

Korona virüs nedeniyle kapatılan berber, kuaför, güzellik salonu, AVM’ler ile giyim eşyası, ayakkabı, çanta, zücaciye gibi ürünlerin satıldığı işletmeler bugün yeniden açılıyor.

Korona virüs nedeniyle kapatılan avm’ler açılmalı mı ? Kuaförler açılmalı mı ? avm’ler neden açılıyor? avm’ler ne zaman açılacak ? Hangi dükkanlar açılabilir ? gibi sorularınızı bu yazımızda cevaplayacağız.

Avm'ler açılıyor
dezenfekte edilen bir avm

Avm’ler hangi saatler arası açık olacak?

Avm’ler hangi saatler arası açık?

İçişleri Bakanlığı, 6 Mayıs 2020’de valiliklere bir genelge göndererek, berber, kuaförler ve güzellik salonlarının çalışma esaslarını belirlerken genelgeye göre, berber, kuaför ve güzellik salonları, 09.00-21.00 saatlerinde çalışacağı, müşterilere randevu sistemiyle hizmet verileceği belirtilmişti.

normale dönüş süreci 11 Mayıs bugün itibariyle başlamış olurken, uzmanlar sosyal mesafe uyarılarını yineliyor.

AVM’lerde bilhassa mağazalarda uzaklık ve temizliğin korunması amacıyla sık sık uyarılar yapılırken berber, kuaför ve güzellik salonlarında da müşterinin oturacağı, temas edebileceği bütün alanlar ile zemin dezenfekte edilecek, her prosedür ardından bu dezenfeksiyonun yinelenmesi sağlanacak.

Avm ve benzeri yerlerde korona virüs kapma olasılığı nedir ?

Eğer eldiven,maske ve bütün sizi koruyacak ekipmanlarımız tam bir şekilde dışarı çıkarsanız korona virüs kapma olasılığınız düşecektir. Fakat bu konuda bizde tam olarak bir şey söyleyemiyoruz.

Avm gibi yerlere gitmek mantıklı mı ?

Bize göre pekte mantıklı değil. Şu dönemde hepimizin evlere kapanması ve devletin bize yardım etmesi gerekli. Avm gibi kapalı mekanlara giderek hem kendimizi hemde yakınımızdaki insanları riske atabiliriz. Bunun için alışveriş marketlerine gitmek tehlikeli ve risklidir. Her ne kadar avm ve benzeri yerler dezenfekte edilmiş olsada virüs kapma riskimiz hala var. Bu yüzden evde kalmalı ve bu zamanı verimli bir şekilde geçirmeliyiz.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Csgo Rütbe Atlama Taktikleri

Csgo Kötü Bilgisayarlarda Yüksek Fps Almak. Csgo fps arttırma.