in , ,

Csgo Rütbe Atlama Taktikleri

Bir rehber yazıma daha hoş geldiniz. Bu yazımda sizlere csgo oyununda nasıl daha hızlı rütbe atlanır ve atladığımız rütbede nasıl kalırız gibi şeyleri anlatacağım. Yazıya geçmeden önce bilmeniz gereken bir şey var. Csgo da rütbe atlamak çok kolaydır fakat yapmanız ve yapmamanız gereken bazı şeyler vardır. Bu yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri aşağıda bulabilirsiniz. csgo rütbe atlama hakkında daha fazla bilgi için tıkla

Bilmeniz Gereken Şeyler

Csgo rütbe atlama konusuna hızlıca giriş yapalım. Oyunu oynarken bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Biraz karmaşık gelebilirler katılıyorum fakat bunları uyguladığınızda kesinlikle rütbe atlayacaksınız.

  • Puanlamaları öğrenin

Her vurduğunuz adamda, kurduğunuz bombada, assist aldığınızda oyun size belirli bir puan verir. Bu puan oyun sonunda sizin ne kadar iş yaptığınız anlamına gelir.

Csgo Puanlama Sistemi Şöyledir

csgo rübe atlama
  • Bomba kurma/çözme = 2 Puan
  • Adam öldürmek = 2 Puan
  • Assist almak = 1 Puan

Genel olarak bu puanlamaları bilmek önemli. Mesela takım arkadaşlarınızdan hep bombayı alıp kurduğunuzda hanenize 2 puan yazılacaktır. Yani bir bomba kurmak adam öldürmekle eş değerdir. 15 El boyunca bomba kurarak 15 tane adam öldürmüş gibi puan alabilirsiniz.

Kafadan vuruş oranı

csgo hızlı rütbe atlama

Kafadan vuruş oranı rütbe atlamak için önemli etkenlerden biridir. Çünkü kafadan bir kişiyi vurmak vücuttan vurmaktan daha kolaydır. Kafadan vuruşun yanında rütbenizi yükseltmeye yarayacak bazı etkenler daha vardır. Bunları anlatmadan önce csgo oyuncularının rolleri ne olmalı adlı yazımızı okumak isteyebilirsin. Oyuncuların rollerini bilmesi ve 5 kişininde kendi rollünde oynaması hızlı ve başarılı bir oyun kazanmanıza yardımcı olabilir. Yazıya gitmek için bana tıklata bilirsin.

Leş/Ölüm Oranı

csgo rütbe atlama hilesi

Leş/ölüm oranı yine rütbe atlamayı engelleyen önemli etkenlerden biridir. Bazı oyuncular şöyle der ama hatalarını fark etmezler.

Oyuncu: Her el 20-30 adam vuruyorum hep birinci oluyorum. Fakat hiç rütbe atlayamıyorum.

Rütbe atlayamıyorlar çünkü leş/ölüm oranına dikkat etmiyorlar. Leş/ölüm oranı şu şekilde ölçülür vurduğunuz adam sayısı bölü kaç kere öldüğünüz. Yani buradan şunu çıkartmalıyız ne kadar adam vurduğumuz önemli fakat ne kadar öldüğümüzde önemli. Ne kadar az ölüp çok adam vurmaya başladığınızda rütbe atlamaya başlayacaksınız.

Kill Peşinde Koşmayın

Bu hatayı her rütbede gördüğümü söylemem gerekiyor. Adam öldürmek için arkalarından koşmayın. Takımınız için kazanmak için oynayın. Genellikle son kalan adamı herkes öldürmek için mapte koşuşturuyor. Fakat sonunda avlanıyor ve son kalan adama bir silah düşürüyorlar. Ya da bombayı kurmak yerine adamları vurmayı deneyip bombayı düşürüyorlar. Bu hataları yapmamalısınız.

İnfolaşma

Oyunda hep birinin info ver laaaan info diye bağırdığını duymuşsunuzdur. İnfo gerçekten çok önemli bir etkendir. Son öldüğünüz yeri, duyduğunuz bir adamı ya da gördüğünüz bir adamın yerini belirtmek çok önemlidir. Çünkü takım arkadaşlarınız bu infolara göre daha dikkatli oynayacaktır.

Bütçe

Satın alma menüsü

Csgo da yapılan en büyük hatalardan biriside paranızı gereksiz şeylere kullanmaktır. Silahların ne kadar olduklarını bilmeniz gereklidir. Gözlemlerime göre çoğu oyuncu parası olduğunda gereksizce bombalar çekmekte, yerlere silah atmakta. Eğer silahınız ve gerekli ekipmanlarınız varsa daha fazla şey almanıza gerek yoktur.

Zırh ve imha kiti

Çoğu oyuncu bu hatayı yapmaktadır. Zırh silahtan daha önemlidir arkadaşlar. Çünkü zırh aldığınızda mermiler size daha az hasar verir. Yani adamı vurmak için bir şans kazanabilirsiniz. İmha kiti tüm oyunun çarkını çeviren bir ekipman dır. İmha kiti bombanın çözülme süresini yarı yarıya düşürür. Bu durum ct için bir süre avantajıdır. Oyuna başlamadan önce her zaman ilk olarak zırh ikinci olarak defuse kit almalısınız.

Csgo Rütbe Atlama Sistemi

Csgo rütbe atlama sistemi hakkında valve bir açıklama yapmamıştır ama eğlence amaçlı size bu fotoğrafı bırakmak istiyorum. Bu arada csgo için yeni gelen güncellemeyi gördün mü? Görmediysen hemen bana tıkla

Csgo rütbe atlama

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bu yazıya bir yorum bırakın
  1. Abi şimdi 4 kişi kalmışız sona 2 adam kalmış vurmak için üzerine rush atıyolar sonrada mal gibi ölüyolar maçı kaybediyoruz. burdaki çoğu şey doğru şimdi uygulayıp rütbe atlamaya çalışıcam.

  2. Aynı şey banada oluyor. Aptal ruslar bi gelmese takıma kazanıcam nova 1 de takıldım kaldım. Yakında silicem oyunu rainbow başlıycam

  3. Hs oranını yükselt demişsinde adamların kafasına crosu koysam bile hs gitmiyor. BU APTAL OYUN SADECE HİLECİLER İÇİNYAPILMIŞ. sadece ölüyrsunuz. takımda cringe türkler ve ruslar oyunca oyun zaten s*k oluyor. valve valorant çıkınca biraz güncelleme getirdi ama oyunda hala hilevar. arkadaşlarımla oynuyayım diyorum oyun 80 tl. Bedava sürümüyle giriyoz hile geliyor. adamlar ban yiyip yiyip yeni hesap açıyor aptalca birşey. Gta5 bedava oldu ondada aynısı olcak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

20 Yaş Altı Artık Sokağa Çıkabilir

AVM’ler ve Kuaförler Bugün Açılıyor