in ,

‘Oyuncak Avı’ İsimli Bir YouTube Kanalı, 14,2 Milyon Aboneyle Enes Batur’u Geride Bıraktı

Son birkaç senede YouTube’dan beyaz perdeye kadar çoğu yerde karşımıza çıkan sosyal medya fenomeni Enes Batur, YouTube Türkiye’deki en yüksek aboneye sahip olan ‘bireysel’ kanal unvanını kaptırdı. Enes Batur’u geride bırakan kanalsa 14,2 milyon aboneye sahip bir çocuk kanalı oldu.

Ürettiği eğlence temalı videolarla ülkemizin en tanınmış YouTuber’larından biri olmayı başaran Enes Batur, son birkaç senedir YouTube Türkiye’nin en çok abone sayısına sahip olan ‘bireysel’ kanalının başındaki isimdi. Toplamda 12,7 milyon abone sayısıyla Cem Yılmaz, Oha Diyorum, Kanal D, Orkun Işıtmak gibi çoğu kanalın üzerinde yer alan Batur, görünüşe göre bu unvanını Oyuncak Avı adlı bir çocuk kanalına kaptırdı.

2014 yılından beri YouTube’da var olan Oyuncak Avı adlı kanal, şu anda 14,2 milyon abone sayısıyla netd müzik’in sonrasında YouTube Türkiye’nin en çok aboneye sahip olan 2. kanalı konumunda yer alıyor. Bu noktada baş karıştıran noktaysa Oyuncak Avı adlı kanalın geriye dönük son birkaç ay verileri.

Oyuncak Avı, son 30 günde 8 milyonu aşkın abone kazanmış:

Sosyal medya istatistiklerini ve analizlerini sunan bir internet sitesi olan Social Blade bilgilerine göre Oyuncak Avı, güncel 14,2 milyonluk abone adedinin 8,72 milyonunu son 30 gün içerisinde kazandı. Bu noktada Social Blade doğrulusunda sağlanan ayrıntılı bilgilere baktığımızda 15 Nisan 2020’de toplam abone adedi 5,48 milyon olan kanalın bir gün sonraki, yani 16 Nisan 2020’deki abone adedi ise 14,2 milyon.

Öte yandan başka tanınmış YouTube kanallarının son 30 günde kazanılan abone sayısına baktığımızda işin rengi biraz daha değişiyor çünkü bu kanallardaki veriler, Oyuncak Avı’nın son 30 günde elde ettiği abone adedinin yanından bile geçemiyor. Social Blade bilgilerine göre en yüksek aboneye sahip olan 5 YouTube kanalının son 30 günde elde ettiği abone sayıları şu şekilde:

  • Oyuncak Avı: 8,72 milyon
  • Orkun Işıtmak: 90 bin
  • Enes Batur: 300 bin
  • netd müzik: 200 bin
  • OYUNCAKOYNUYORUM: 330 bin

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak, ne zaman bitecek? Sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri?

DeadPool 3, Geliyor