in

Oyuncuların Desteğiyle İlerleyen Star Citizen, Dünyanın En Pahalı Oyunu Olmasına Az Kaldı

9 sene önce geliştirilmeye başlanan, kitlesel fonlama modeliyle desteklenen Star Citizen oyununa toplanan para miktarı 300 milyon doları geçti. 300 milyon dolardan çok bütçe toplayan oyun hâlâ bitmiş de değil.

Bazı oyun geliştiricileri, çoğunlukla bağımsız geliştiriciler, bazı durumlarda oyunun bütçesi için üreticilere değil direkt olarak oyunculara gider ve oyunculardan oyunun geliştirilmesine yardım etmek için bağış yapılması istenir. Mali gücünü kitlesel fonlamadan alan oyunlardan bir tanesi de Star Citizen.

star citizen oyunu

Star Citizen, 2,7 milyondan fazla kişiye ulaştı ve toplamda 300 milyon dolar fazla destek aldı . Oyuna bu kadar büyük miktarda bağış yapılmasından daha enteresan olan şeyse oyunun yapımına 9 sene önce başlanmış olması. 9 sene önce başlanan ve 300 milyon dolardan çok bağış alan proje bitişe pek yakın durmuyor ve görünüşe göre bir süre daha bitmeyecek de. Projeyle alakalı güncellemeler, seneler önce bitmiş olması gereken şeyler üstünde tekrardan çalışıldığı gösterilerek dolduruluyor.

Dünyadaki En Pahalı Oyun Star Citizen:

star citizen oyunu

Oyun için en son büyük ölçekli güncelleme, geçen yılın nisan ayında gelmişti. Bu güncellemede oyundaki kapılar üstünde tekrardan çalışıldığı belirtilmişti. Oyuna sıksık olarak yeni gemiler, silahlar ve ziyaret edilebilecek mekânlar ekleniyor. Tabii oyuna sıksık olarak eklenen bu yenilikler, oyunun geliştirme sürecinin de katiyen bitmeyeceğinin bir göstergesi gibi duruyor.

Star Citizen, geçen cuma ve cumartesi günleri 650 bin dolardan çok bağış topladı. Haberin yazıldığı an itibarıyla oyunun gerisinde tespit edilen 2 milyon 713 bin 746 kişi, 300 milyon 821 bin 565 dolar destekte bulundu. The Gamer’da yer alan habere göre bu bütçe, Star Citizen’ı orijinal Destiny’nin derhal arka kısmına yerleştirerek en pahalı ikinci oyun mevkisine getiriyor. Böyle giderse oyunun Destiny’yi geçme olasılığı da bulunuyor.

Bu yılın ikinci çeyreğinde gelecek olan 3.10 güncellemesi, oyuna iki yeni mekân, gemi yapay zekâsında geliştirmeler, yeni bir silah hasar türü, topçu geliştirmeleri ve gemilerin yüksek süratte nasıl davranacağına dair ince ayarlar getirecek. Hem de iki yeni gemi ve dört yeni silah sistemi oyuna eklenecek.

Oyun Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin:

Oyunun İnternet Sitesine Gitmek İçin Bana Tıkla

Diğer oyun yazılarımızı görmek için Bana Tıklaya bilirsiniz

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Instagram’ın Açığını Bulan Türk Gençler, Verilen Para Ödülünü Reddetti

Valorant Nasıl Daha İyi Oynanır? Dereceli Ne Zaman Gelecek?