in , , ,

Valorant CS:GO’nun yerini alabilecek mi? Hangisi Daha iyi ?

Which Game is Better? Valorant or Csgo?

İlk yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda Csgo ve Valorant hakkında kıyaslama yapacağız. Hangi oyunun kendi türünde daha iyi olduğunu ne tür eksikleri olduklarına değineceğiz. Yazıya geçmeden önce söylemeliyim ki Valorant daha yeni çıkmış bir oyun bu yüzden Csgo ile kıyaslamak biraz mantıksız oluyor. Peki Sizce Valorant mı Csgo mu

Valorant Oyun İçi Görüntü

İki oyununda karşılaştırmasını yapmadan önce hangi unsurlara göre kazananı belirleyeceğimizi size anlatmak isterim.

  • Haritalar
  • Haritadaki taktiksel konumlar
  • Hile Koruma Sistemleri
  • Silahlar ve Bombalar (Güçler)

Haritalar

Haritalar

Csgo, valorant çıktığından beri haritalar kısmında 1-0 ileride. Hem topluluk haritaları hemde yılların eskitemediği counter-strike haritaları, valorant ise çıktığından beri sadece bir kaç harita ile ayağa kalmaya çalışıyor.

Taktiksel Konumlar

Haritadaki taktiksel konumlar

Şüphesiz ki csgo haritalardaki taktiksel konumları ile valorant ile arasına çok büyük bir puan farkı koyuyor. Csgo oynayanlar bilir, her iki tarafta bomba kurma bölgelerine geçmek için belirle yollar kullanır. Bu yollar içerisinde bir çok taktiksel bölge ve konum bulunmaktadır. Fakat valorant tam olarak csgo gibi bir harita sistemine sahip değil. Valorant oynayanlar fark etmiştir oyunda çok fazla pusmak ve taktik yapmak için alan yok. Daha çok yeteneklerimizi ve bileğimizi kullanmamızı istiyorlar.

Hile Koruma Sistemleri

Hile Koruma Sistemleri

Oyun içi hileler ve oyunların bu hileler için kullandığı koruma faktörleri. Hepimiz csgo için kullanılan hile sisteminin ne kadar rezalet olduğunu biliyoruz. Ne kadar hile yapanlara ban atılsa da hile kullanımını asla engelleyemiyorlar. Valorant yapımcıları csgonun bu hatasını görmüş olmalı ki kendilerine has bir hile koruma sistemi geliştirmek istemişler. Vanguard her ne kadar çok iyi bir hile sistemi gibi gözükse de yinede programı kıran bir sürü insan bulunmakta.

Silahlar ve Bombalar (Güçler)

Silahlar ve Bombalar (Güçler)

Csgo ve valorant silahları arasında kalmış bulunmaktayım. Çoğu oyuncu silahların düzgün bir patern ve spray gibi unsurlara sahip olmamasından valorant oynamayı tercih etmiyor. Bana kalırsa csgo silah konusunda bile valorantı geçmeyi başarıyor. Valorant basit bir silah arayüzüne sahip iken csgo daha kapsamlı ve fazla silah seçeneği ile bizleri karşılıyor.

Güçler ve bombalar

Bilindiği üzere csgo, valorant gibi özelliklere sahip değil. Herkes aynı silahları ve bombaları satın alabiliyor. Fakat valorant biraz daha farklı. Oyunda eşitlik sistemi silahlarda csgo ile aynı olsada karakter bakımından biraz daha adaletsiz oluyor.

Kim Kazandı ? Valorant mı Csgo mu ?

Evet iki oyunu inceledik ve karşılaştırdık. Bu karşılaştırmalar sonucunda csgo taktiksel konumlar ve haritalarda valorantı çok büyük bir farkla geçti. Fakat valorant csgonun eksikliklerini görerek hile sistemi ile csgoyu hileler konusunda arkasında bıraktı. Silahlar konusunda konuşursak iki oyunda başarılı olmuş gözüküyor.

Kazanan benim için burada csgo oluyor. Fakat valorant yeni çıktığı için bu karşılaştırma benim için adaletsiz ve dengesiz oluyor.

Peki Sizde hangi oyun kazandı ? Valorant mı Csgo mu ?

Ne düşünüyorsun?

Participant

YazanMelisa Demir

Dc evreni hastası Harlly quinn delisi bir kız.
Batman = PooP

Years Of Membership

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Türkiye Bir Kez Daha NAVTEX İlan Etti: Oruç Reis, Sismik Araştırmalar İçin Yola Çıktı

Nvidia Yeni Kartlarını Sunmaya Hazırlanıyor.Acaba RTX 3080 Açıklanacak mı