in , ,

Adsense Sellers.json Nedir ? Adsense Gelen Yeni Özellik

Hepinize tekrardan merhaba dostlarım, bu yazımda sizlere adsense gelen yeni sellers.json nedir ne değildir bakacağız. Lafı çok uzatmadan adsense için gelen yeni özellik neymiş bir bakalım.


Adsense Sellers.json nedir ?

Adsense

Geçtiğimiz gün adsense için yeni bir özellik geldi. Yeni gelen bu özellikle birlikte adsense panelimizde şöyle bir uyarı oluştu :

“Satıcı bilgilerinizi Google sellers.json dosyasında yayınlamanızı öneririz. Mevcut görünürlük durumunuzu incelemek için hesap ayarları sayfasını ziyaret edin.”

Adsense

sellers.json, reklam ekosistemindeki şeffaflık düzeyini artıran ve sahtekarlıkla mücadele edilmesine yardımcı olan bir IAB Tech Lab standardıdır. sellers.json, satıcı bilgilerini içeren bir herkese açık dosya üzerinden çalışır. Yayıncılar, AdSense hesaplarının türüne bağlı olarak dosyada işletme adlarını veya kendi adlarını paylaşmayı seçebilir. Böylece, reklamverenlere, yayıncıların kimliğini öğrenme ve doğrulamada kullanabilecekleri güvenli bir yöntem sunulmuş olur.

Bilgilerinizi şeffaf hale getirmeniz ve işletme adınızın veya kendi adınızın listelenmesine izin vermeniz önerilir. Böylece, reklamverenler envanterinizi doğrulayabilir. Bilgileriniz şeffaf olmadığında, reklamverenler adınızı göremez. Bu durum, elde ettiğiniz geliri etkileyebilir.


Satıcı Bilgileri Nasıl Şeffaf Hale Getirilir?

adsense

Yeni gelen sellers.json özelliğini aktif etmek için yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

  1. AdSense hesabınızda oturum açın.
  2. Hesap seçeneğini tıklayın.
  3. “Hesap bilgileri” sayfanızdaki “Satıcı bilgilerinin görünürlüğü” seçeneğinin yanında yer alan Düzenle’yi Düzenle tıklayın.
  4. Şeffaf‘ı seçin.
  5. Varsa, işletme alan adınızı ekleyin.Adınız, alan adınız (dahil edildiyse) ve yayıncı kimliğiniz Google’ın sunduğu sellers.json dosyasında görünür.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Csgo Arkadaş Trolleme Kodları. Arkadaşlarınız Sizden Korkacak

Korona Virüs Kapan Rus İnstagram Fenomeni Hayatını Kaybetti.