in ,

ÜzüldümÜzüldüm

Korona Virüs Kapan Rus İnstagram Fenomeni Hayatını Kaybetti.

Ukraynalı spor eğitmeni ve bu alandaki paylaşımları ile Instagram fenomeni olan Dima Stuzhuk, salgının ilk günlerinde Covid-19 hastalığına inanmıyordu. Tatil amacıyla Türkiye’ye gelen fenomen, ikinci günden itibaren semptomları gözlemledi. Ülkesinde dönüp yaptırdığı test pozitif çıkan Stuzhuk, Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Salgının en başından bu yana dünya çapındaki korona virüs vaka adedi 30 milyona ulaştı. Avrupa’da birtakım ülkeler tekrardan sokağa çıkma kısıtlamalarını yürürlüğe koyarken, ülkemizde de salgın şimdilik etkisini yitirmiş değil. Sosyal fark gözetmeyen korona virüs yüzünden hayatını kaybedenlerden birisi de Ukraynalı Instagram fenomeni ve spor eğitmeni Dima Stuzhuk oldu.

33 yaşındaki Stuzhuk, NTV’nin haberine göre salgının ilk günlerinde Covid-19’a inanmadığını dile getirdiği birtakım paylaşımlar da yapmıştı. Evli ve 3 çocuk babası olan fenomen, geçen haftalarda tatil amacıyla Türkiye’ye geldi. Tatilin ikinci günü kendisini kötü hissetmeye başlayan Stuzhuk, ilk etapta yaşadığı sendromların koronavirüsle alakalı olmadığını düşündü.

Hasta olduğunu biliyordu fakat korona olduğunu fark etmemişti

Yaşadıklarını Instagram hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerine açıklayan Stuzhuk, ilk etapta yaşadıklarının iklim ve beslenme düzeni değişikliği, klimalı ortamda uyuma nedeniyle gerçekleştiğini düşündü. Daha sonra semptomları ağırlaştı ve ülkesi Ukrayna’ya dönme kararı aldı, koronavirüs testi yaptırdı.

Ukrayna’da testi pozitif çıkan Stuzhuk, hastanede gözetim altında kalmak amacıyla görevlilere ısrarda bulunduğu belirtti. Fakat tadilat bulunduğu gerekçesi ile reddedildi. Ülkesindeki hastanelerin tamamiyle insanlarla dolu bulunduğunu ifade eden fenomen, yemek ya da çatal kaşık bile bulunamadığını belirtti.

“Durumum iyi” dedikten 4 gün sonra hayatını kaybetti:

Sürecin sonrasında evde tedavi görmeye başlayan Stuzhuk, 15 Ekim tarihli paylaşımını “Durumum stabil” açıklaması ile bitirmesine karşın dört gün sonra semptomların ansızın baş göstermesi yüzünden yaşamını yitirdi. Stuzhuk’un korona virüse Türkiye’ye gelmeden daha önce yakalanıp yakalanmadığı ise şimdilik netlik kazanmış değil.

Ne düşünüyorsun?

Participant

YazanMelisa Demir

Dc evreni hastası Harlly quinn delisi bir kız.
Batman = PooP

Years Of Membership

Yorumlar

Bu yazıya bir yorum bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Adsense Sellers.json Nedir ? Adsense Gelen Yeni Özellik

Arıza 7. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Arıza 6. bölüm full izle. Arıza 6. bölümde neler oldu?