in , ,

Cyberpunk 2077 +30 FPS Yükseltme. Nasıl FPS Arttırılır ?

Cyberpunk +30 FPS

Programcı CodeZ1LLa’nın ilerlettiği ‘EZ Optimizer’ isimli yazılım, Cyberpunk 2077 performansını ekstra 30 FPS’ye kadar artırabiliyor. Yazılım ile ilgili daha çok bilgi alabilmek ve indirme linkine ulaşmak isterseniz haberimize göz atabilirsiniz. Cyberpunk fps arttırma, cyberpunk fps nasıl arttırılır, cyberpunk fps yükseltme, cyberpunk fps nasıl yükseltilir, cyberpunk sistem gereksinimleri, cyberpunk gameplay,

En iyi oyunlardan biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Cyberpunk 2077 ve geliştiricisi CD PROJECT RED’in başı, bildiğiniz gibi optimizasyon problemleri ile dertte. Günümüzün en kuvvetli PC donanımlarında bile 4K’da kesintisiz bir tecrübe sunamayan oyun, konsol tarafındaysa neredeyse oynanamaz bir halde.

cyberpunk 2077 cyberpunk sistem gereksinimleri
cyberpunk sistem gereksinimleri

Peki ya sistemimizi güçlendirmeden daha çok performans elde etmenin bir yolu yok mu? Programcı CodeZ1LLa’nın ‘EZ Optimizer’ ismini verdiği şey gerçekte tam olarak bunu yapıyor. Gizli geliştirici ayarlarını değiştirerek oyunun performansını artıran bu yazılımı kullanmak da gerektiğince kolay ve yapmanız gereken tek şey, alakalı dosyayı Cyberpunk 2077 kurulumunun kök dizinine taşımak.

EZ Optimizer, Cyberpunk 2077 ile Birleşinde kaç FPS veriyor?


İlgili dosyayı Cyberpunk 2077’nin kurulu bulunduğu kök dizinine taşıdıktan sonra seçim yapabileceğiniz 4 seçeneğiniz olacak. Bunlar sırayla Max Boost, Balanced (Dengeli), Default (Varsayılan) ve Disable Async Compute (Async Hesaplamayı Devre Dışı Bırak). Bu katagorilerin açıklaması ise şu şekilde:

  • Max Boost: Mümkün olan en iyi görüntü doğruluğu sağlar ve performansı muhteşem ölçüde artırır. Bu seçenek, GeForce GTX 1060 ve altı ekran kartlara tavsiye edilir.
  • Balanced (Dengeli): Görüntü ve performans arasında bir denge sağlar. GeForce GTX 1070 Ti’dan GeForce RTX 20 serisine (Turing) kadar tavsiye edilir.
  • Default (Varsayılan): Ayarları oyunun varsayılan yapılandırmasına geri döndürür
  • Disable Async Compute (Async Hesaplamayı Devre Dışı Bırak): Bu seçenek, GeForce GTX SKU’ları amacıyla performansı artırmaya yardımcı olur ve NVIDIA’nın yeni RTX modelleri amacıyla önerilmez.

FPS değerlerinden de konuşmak gerek görülürse geliştirici, GeForce 1660 ekran kartıyla varsayılan ayarlarda ortalama 42-51 FPS aldığını belirtiyor. Dengeli moda geçildiğinde FPS 54’den 71’e yükselirken, Max Boost modunda ise FPS 51’den 80’e kadar çıktı.

Elbette, performansın GPU başta olmak üzere CPU, SSD ve başka donanım bileşenlerinize göre farklılık göstereceğini unutmamak gerekiyor. Fakat EZ Optimizer’ın, üst seviye sistemlerde bile çalıştırılmakta zorluk çeken Cyberpunk 2077 adına iyi bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. Lütfen oyunu indirmeden önce cyberpunk sistem gereksinimleri inceleyiniz. Ardından sisteminizi yazıp cyberpunk gameplay videolarına bakınız.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Cyberpunk 2077 Wallpaper. Cyberpunk Duvar Kağıtları.

Exxen’in 3 Gününde Ulaştığı Abone Sayısını Açıklandı. Acun Ilıcalı Rekor Kırdı.