in , ,

LolLol

Microsoft, Windows 10 21H1 Adlı Yeni Güncellemesini Açıkladı.

Microsoft, Windows 10’un en yeni güncellemesi “21H1″i duyurdu. Büyük ve güzel özellikler getirmeyen güncellemenin daha çok performansa odaklandığını aktaran Microsoft, Windows Insider kullanıcılarının bu sürümü kullanmaya başlayabileceklerini söylüyor.

ABD odaklı teknoloji devi Microsoft, Windows 10 21H1 sürümünü adeta duyurdu. Şirketin resmi internet sitesinde oluşturulan açıklamalara göre bu sürüm, önceki sürümlerde bulunduğu gibi birtakım yeni özelliklerin yanı sıra, güvenlik açıkları için iyileştirmeleri ve performans artışı gibi vaatlerde bulunuyor. Fakat bu vaatlerle beraber onlarca yeni hatanın meydana çıkabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Microsoft doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre Windows 10 21H1 sürümü, Windows 10 20H2 güncellemesinde bulunduğu gibi süratli güncelleme tecrübesi sunacak. Sonuç olarak kullanıcılar, güncelleme adına uzun süreli bekleme yapmayacaklar. Windows 10 20H2 güncelleme hızının müşteriler doğrulusunda da beğenildiğini bildiren Microsoft yöneticileri, bu programlamayı sürdüreceklerini söylüyor.

Yeni Güncelleme İle Bizi Neler Bekliyor ?

windows 10

Microsoft’un yaptığı açıklamalara göre Windows 10 21H1, inanılmaz bir yenilik getirmeyecek. Hatta şirketin dile getirdiği yeni özellikler, günlük kullanıcılar adına hiçbir şey ifade etmeyecek gibi görünüyor. Fakat Microsoft’un güncelleme konusundaki kararlılığı ve her yarıyıl yeni ve oran olarak büyük bir güncelleme sunuyor oluşunun aslında takdire şayan olduğunu söylemek gerek.

Windows 10 21H1 ile gelen özellikler ise şu şekilde;

  • Oturum açma esnasında şifre ve PIN’leri ortadan kaldıran Windows Hello, bundan sonra çoklu kamera desteğine sahip olacak. Kullanıcılar, parmak iziyle oturum açmaya devam ederken, yüz algılama özelliği bilgisayarın dahili ya da harici kameralarını varsayılan olarak saptama tercihinde bulunabilecekler.
  • Windows Defender Application Guard, bazı optimizasyon işlemlerine sahne oldu. Uygulamanın performansı artırıldı.
  • Windows Yönetim Araçları’ndaki “Grup İlkesi Hizmeti”, uzaktan çalışmaya dair programları daha çok destekleyecek şekilde tekrardan düzenlendi.

Ne düşünüyorsun?

Participant

YazanMelisa Demir

Dc evreni hastası Harlly quinn delisi bir kız.
Batman = PooP

Years Of Membership

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Ucuza Bilgisayar Toplama. Ucuza Bilgisayar Nasıl Toplanır ?

Reynmen Bir Paylaşımı Yüzünden 4 Yıl Hapis Cezası Alabilir