in ,

Reynmen Bir Paylaşımı Yüzünden 4 Yıl Hapis Cezası Alabilir

Reynmen’e bir soruşturma başlatıldı. Youtube fenomeninin Ocak ayında Instagram’dan yaptığı bir paylaşım, sunucu Bircan Bali’nin şikayeti nedeniyle davalık oldu. Bali’ye göre Reynmen, kendine hakaret ve tehditte bulundu.

Son birkaç senedir Türkiye‘nin en tanınmış sosyal medya fenomenlerinden bir tanesi olan Reynmen yeni bir yargılama süreci ile karşı karşıya kaldı. Sunucu Bircan Bali, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaat yaparak, Reynmen’den şikayetçi oldu.

Bircan Bali’nin ifadelerine göre Reynmen, 13 Ocak 2021’de Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda Bali’yi ifade ederek “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan, ucuzsunuz…” gibi ifadeler kullanmıştı. Bunun üstüne suç duyurusunda bulunan Bali, Reynmen’i kendine hakarette bulunduğunu ve tehdit ettiğini beyan etti. Konuyla alakalı olarak hazırlanan iddianameye göre Reynmen, tehdit ve hakaret suçlarından yargılanacak.

Reynmen Tam 5 Yıl Hapis Cezası Alabilir

reynmen instagram
reynmen

Edinilen verilere göre Reynmen, konuyla alakalı olarak savcılığa verilen ifadede, Bali’nin kendisi ile alakalı kasıtlı bir şekilde hakaret sahibi olan yayınlar yaptığını, kendisinin de buna daha çok dayanamayıp, şikayete husus olan cümleleri sarf ettiğini amacının tehdit ya da hakaret olmadığını dile getirdi. Söz hususu meselenin uzlaşma kapsamına girmesi nedeniyle tarafları bir araya getiren yetkililer, uyuşma sağlanamaması üzerine yargılama sürecine başlamış durumdalar.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre Reyn men, 9 aydan 4 sene 4 aya kadar hapis cezası ile yargılanacak. Davanın nasıl sonuçlanacağı ve bu vakitte neler yaşanacağını ise zaman gösterecek. Şayet mahkeme, Reynmen’e iki seneden daha uzun bir vakit hapis cezası verme kararı alırsa, Reynmen’in başı biraz daha ağrıyabilir.

Reyn men İnstagram Adresi

Youtube fenomeni Reyn men instagram hesabına gitmek için bana tıklayın.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Microsoft, Windows 10 21H1 Adlı Yeni Güncellemesini Açıkladı.

SpaceX, Yeni Uzay Aracı Dragon Kapsülünü Tanıttı