in

Apex Legends Turnuvasında Tuvalete Gitti, Diskalifiye Oldu

Yakın vakitte düzenlenen bir Apex Legends turnuvası, yaşanan en acayip e-spor hile olaylarından birine sahne oldu. Tuvalete gitmesi gereken bir oyuncu, sevgilisinden bilgisayarın başına geçip gitmesini istedi. Bilgisayar başına geçen kadın oyunda aktif olmasa da oyuncu hile sayıldı. Sonuç olarak grup turnuvadan elendi.

Hile, her spor dalında bulunduğu gibi e-sporda da bazı durumlarda karşımıza çıkabilen bir durum. E-spor turnuvalarında bu tip bir hadise saptandığı zaman netice yüksek olasılıkla diskalifiye edilmek oluyor. vakitte Apex Legends turnuvasında ortaya gelen bir hile hadisesi bu durumlara komik bir numune oluyor.

apex legends gameplay

Taylandlı bir Apex Legends grup oyuncusu, turnuva esnasında tuvalete giderken kız arkadaşını oyunun başına koyduğu için hileyle suçlandı. Sonuç olarak grup turnuvadan diskalifiye edilirken, yaşanan komik hadise ise gündem oldu.

Sevgilisini Oynadığı İçin Hile Sayıldı

apex legends map

Tom Yum Kung isimli Apex Legends takımı, GLL APAC South turnuvasında yarışıyordu. Lertpong ‘Dexter’ Nakurai, Sinchai ‘Chambers’ Sotsiao ve Teerachock ‘Killoposz’ Muedin’ten meydana gelen tanınan ekip başarılı ilerleyişlerini sürdürürken Dexter’ın tuvalete gitmesi gerekti. Başka çaresi kalmamış olacak ki Dexter, tuvalete gitmeden, sevgilisinden bilgisayarın başında durmasını istedi. Böylece ‘AFK’ kalmadığı için oyundan atılmayacaktı.

Canlı olarak Twitch’ten yayınlanan anlarda ricayı kabul eden kadın, Apex Legends başına geçti. Yalnızca oyundan atılmamasını sağlayacaktı. Herhangi bir savaşa girmeyecek ve yalnızca hareket ederek Dexter’ın grup arkadaşlarını takip edecekti. Takımın başka üyeleri de kadını bu durumda uyardı. Takımın planladığına göre hiçbir şey ters gitmemişti. Hatta oyunun başında duran kadın bir vakit sonra masadan kalkarak karakterin ölmesine izin verdi. Fakat oluşturulan tekrar kural ihlaliydi ve neticede oyundan diskalifiye oldular

Dünya Şampiyonu Olabilecek Bir Takım Tuvalet Yüzünden Diskalifiye Oldu

apex legends mirage

Tom Yum Kung, bir süre Apex Legends Global Series’deki puanı bakımından dünyanın en iyi takımıydı. Takım hâlâ dünya ikinciliğini korumakta. Bu unvan, takımın başına gelen tuvalet vakasını daha da komedi kılıyor. Ne yazık ki takım, Twitch’ten meydana çıkan görüntülerden ötürü turnuvadan elenmiş bulunuyor.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bu yazıya bir yorum bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

SpaceX, Yeni Uzay Aracı Dragon Kapsülünü Tanıttı

Steam Korsanları Hesabınızın Peşinde Olabilir ❗️