in , , ,

Aşık OldumAşık Oldum

Discord, 6. Yılına Özel Yeni Logosunu Duyurdu

Dünyanın en tanınmış oyun içi etkileşim programlarından bir tanesi olan Discord, kuruluşunun 6. senesinde logosunu değiştirdi. Kurulduğundan beri bir ilk olan bu değişiklik, uygulamaya yeni bir hava katacak gibi görünüyor.

150 milyon kullanıcıya hizmet vermekte olan dünyanın en bilinmiş iletişim yazılımlarından Discord, kullanıma sunulmasının 6. senesinde yeni bir logo kullanmaya başladı. Şirketin oluşturduğu açıklamalarda, yeni logonun nasıl bulunduğu ve niçin bir farklılık yapma ihtiyacı hissedildiğine değinilirken mevcut hem de yeni logonun çıkış hikayesi, bütün detaylarıyla anlatıldı.

Discord yetkilileri doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre hâlâ kullanılan logoda belirleme edilen gülen yüz simgesi, “Clyde” ismine sahipmiş. Pek çok kullanıcının bundan haberdar olmadığını altını çizen geliştiriciler, logoda bir de hata olduğunu fakat bu hatanın sadece kuzgun gözlü kullanıcıların bulabileceğini söylüyor. Fark ettiniz mi bilinmez fakat bu logo simetrik bir yapıya sahip değilmiş.

Discord 6 Senedir İşte Bu Logoyu Kullanıyor.

Discord’un 6. yıl dönümünde hem bu Hatayı düzeltmek hem de kullananlara yeni bir tecrübe sunmak isteyen geliştiriciler, logonun nasıl değiştirileceği üstünde defalarca toplantı yapmışlar. Hatta bu süreçte de onlarca yeni dizayn meydana getiren geliştiriciler, bu dizaynların çoğundan vazgeçmişler. Dilerseniz hemen, yeni logoya karar verilene kadarki sürede geliştirilen o logo taslaklarına bakalım.

Clyde, ilk kez tasarlandığında sohbet balonu gibi görülen bir bölümün içersinde duruyordu. Geliştiriciler o yıllarda, bu sınırlı kısmı Clyde’ın evi olarak nitelendirmişler. Fakat yeni logo toplantılarında Clyde’ın sıkışıp kaldığına karar veren yöneticiler, aldıkları bir kararla da Clyde’ı özgürleştirmek istemişler. Yeni logoda, o sohbet balonu gibi görünen dizayn kaldırılmış.

discord yeni logo

Yeni logoda gerçekleştirdikleri değişikliklerden de bahseden geliştiriciler, Clyde’ın bundan sonra daha dostane bir görünüme sahip olduğunu ifade ediyorlar. Bu bağlamda, yüz şeklindeki tasarımın keskin hatlarının yumuşatıldığından bahseden geliştiriciler, kulak gibi görünen çıkıntıların tasarımın kendisiyle bütünleştirildiğini belirtiyorlar. Benzer bir şekilde gülümseme ifadesi de bundan sonra daha sevimli duruyor.

new discord logo

Bu arada, Discord geliştiricilerinin logoyla alakalı gerçekleştirdikleri tek değişiklik, Clyde’ın tekrardan tasarlanması değil. Şirket, hazırladığı yeni logoda daha değişik bir renk tonu kullanıyor. Geliştiricilere göre bu yeni renk tonu, Discord’un daha canlı ve daha parlak görünmesini sağlıyor. Hem de Discord uygulamasını ya da internet sitesini açtığınızda, bundan sonra tekrardan geliştirilmiş olan bir “Discord” ibaresi ile karşılaşacaksınız. Bu dizayn ise şu şekilde gözüküyor olacak;

Şirket’in açıklamalarına göre yeni logo ve Discord tabiri, an itibarıyla bütün kullanıcılar doğrulusunda deneyimlenebiliyor. Dilerseniz sizler de Discord’un yeni logosuyla alakalı fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Discord’un paylaştığı ilgili makale için tıklayın

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Steam Korsanları Hesabınızın Peşinde Olabilir ❗️

Pokemon 25. Yıldönümü İçin Katy Perry İle Bir Şarkı Yayınladı