in ,

RektRekt

Muscle Up Nasıl Yapılır ? Muscle Up Püf Noktaları İşte Bunlar.

Muscle up nasıl yapılır, Muscle up taktikleri, Muscle up nedir, Nasıl muscle up yapılır gibi sorulardan bu yazıya geldiğinizi düşünüyorum. Kesinlikle çok doğru bir yere geldiniz. Bu yazımda sizlere Muscle up nasıl yapılır, Muscle up püf noktaları nedir gibi konulara bakacağız. Dilerseniz hemen yazıya geçelim.

Muscle Up Nedir ?

Mucle up

Muscle up, barfiks barı üzerinde yapabileceğiniz zor ama sürekli yapınca aşırı basit olan ve bu spora yeni başlayan herkesin genellikle ilk yapmak istediği hareketlerden biridir. Muscle up yapmak için öncellikle dips ve barfiks gibi hareketlerde gelişmiş olmamız gerekmektedir.

Muscle up kısaca KUVVET GÜÇ, KOORDİNASYON demektir.

Muscle Up Geliştirmek,Muhteşem Hareketler.

Eğer Muscle up yapabiliyor ve tekrar sayınızı yükseltmek istiyorsanız bu linkteki yazımıza bakabilirsiniz. Muscle Up Geliştirme Hareketleri

Muscle Up Yapmadan Önce Yapmanız Gerekenler.

Muscle up yapmaya başlamadan önce barfiks ve dips üzerinde gelişmemiz ve güçlenmemiz gereklidir. Buraya muscle up üzerinde gelişmeniz için uygulayabileceğiniz bazı hareketleri paylaşıyorum.

Pull Up

barfiks

Muscle up yapmak için öncellikle barfiks üzerinde gelişmemiz gerekiyor. Bence barfiks üzerinde nizami bir biçimce 10 tane yapmadan muscle up çalışmaya başlamayın.

Dips Nedir ?

dips

Dips, gögüs, arka kol ve ön omuz kaslarını muhteşem bir şekilde çalıştırır. Sokakta yapabileceğiniz en iyi itiş egzersizlerinden biri kesinlikle dipstir.

Body Row

Body row çok basit ve muhteşem bir harekettir. Sırt ve kol kaslarını muhteşem derecede güçlendirir. Barfiks çekemiyorsanız bu hareketi kesinlikle çalışma programınızda bulundurmalısınız.

Muscle Up Nasıl Gelişilir ?

İlk hareketleri başarılı bir şekilde yapmaya başladıysanız. Diğer seviyeye geçebilirsiniz. Fakat ne kadar hızlı gelişmek istiyorsanız kendinizi o kadar çok zorlamalısınız.

Straight Bar Dip

Straight Bar Dips

Muscle up çıkartmaya başlamadan önce kesinlikle daha alçak bir bar üzerinde bu dips hareketini denemelisiniz. Eğer hareketi yapmakta zorlanıyorsanız negatif bir şekilde uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. (Negatif: Bir yardım sayesinde barın en üstüne çıkın ve kendinizi tutarak aşağı inmeye çalışın)

High Pull Up

Yüksek barfiks

Yukarıya çıkabileceğimiz gücü kazanmak için bu hareketti kesinlikle uygulamamız gerekiyor. Kol ve sırt kaslarını geliştiren bu hareket kesinlikle gelişimimize büyük katkıda bulunucaktır

Muscle Up Nasıl Yapılır ?

Üst kısımda bulunan hareketleri tamamladıysanız artık muscle up yapabilirsiniz demektir. Hemen heyecanlanmayın hareketi yapmamız için gereken bir iki şey hâlâ bulunuyor.

Jumping Muscle Up

Muscle up ilk başlarda sizleri zorlaya bilir bu yüzden zıplama gücümüzden yardım alarak negatif benzeri bir biçimde mucle up yapmaya başlayabiliriz.

Kipping Muscle Up

Herkes ilk barfiks çekmeye başladığında yukarı çıkmak için biraz momentum kullanmıştır. Muscle up yapmaya yeni başlayanlarda aynı momentumu kullanarak yukarı çıkabilir.

Muscle Up

Yazımızda bulunan tüm hareketleri düzgünce uygularsanız 1 ay içerisinde muhteşem bir gelişme gözlemleyebilirsiniz. Her türlü mekanda bu hareketleri uygulayabilirsiniz. Muscle up mantığını anlamanız için buraya bir video yerleştiriyorum.

Ne düşünüyorsun?

Participant

YazanErdem Yaman

5 senedir calisthenics ve body building yapıyorum. Bir sürü bilgi ve deneyim kazandığımı düşündüğüm için bu platformda spor ile alakalı tavsiyeler ve yazılar paylaşmayı planlıyorum.

Years Of Membership

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Steam Açık Dünya İndirimi Başladı. Oyunlar %50 İndirimde

csgo skin

Csgo Skin Düşürme Taktikleri. Csgo Daha Hızlı Skin Düşürün.