in , ,

Google, Yeni Bir Güvenlik Güncellemesi Tanıttı

Google, hassas olan kullanıcı verilerinin güvenliğini sağlamak adına kullananlara yalnızca HTTPS protokolüne sahip olan siteleri gösterecek bir özellik üstünde çalışıyor. Google Chrome tarayıcısında çalışacak olan özellik, varsayılan olarak kapalı modda geliyor.

Ortaya çıktığı zamandan bu vakte bilgisayarlar üzerindeki ağır yüküyle tanınmış Google Chrome’un devasa bir kitlesi bulunuyor. Her sene en çok kullanıcıya sahip olan tarayıcılarda zirveye oynayan Chrome, güvenlik açısında kullanıcıların daha rahat etmesini sağlayacak olan bir ayar ile karşımızda.

Bilgilere göre Google Chrome, HTTPS-Only moduyla beraber kullanıcıları güvenilir olmayan sitelerden uzak tutacak. Özelliğin tarayıcıya ne vakit geleceği bilinmemekle beraber bu sene içeresinde ağustos ya da eylül aylarında çıkması bekleniyor. İşte öne çıkan detaylar:

Google Chrome Güvenmediği Her Siteden Koruyacak

Google Chrome, bu özellikle beraber HTTP protokolüne sahip olan sitelere giriş yapmanızı aktif olarak engellemeye çalışacak. Chrome tarayıcınızın arama çubuğuna www.oimposlu.com yazdığınızda Chrome, Olimposlu’nun HTTPS uzantılı olan sitesine otomatik olarak sizi yönlendirecek. Ancak girmek için çalıştığınız site HTTPS uzantısı kullanmıyorsa sitenin güvenilir olmadığını gösteren bir ikaz ekranıyla karşılaşacaksınız. Özellik, şu anda son sürüm Chrome Canary tarayıcısında aktif durumda.

Bunun yanı sıra HTTPS kullanmayan ancak tekrar ve sıksık girdiğiniz bir site varsa istisna olarak kaydedebileceksiniz. Bunu yaptığınızda Chrome, daha sonra o siteye girmek istediğinizde sizi uyarmayacak. Bu özelliğin hala geliştirilmekte olduğunu ve yeni Chrome sürümleriyle gelmesinin beklendiğini belirtelim. Bu da ağustos ve eylül aylarında paylaşılacak olan yeni sürümle beraber özelliğin de erişime açılacağına işaret ediyor.

Ne düşünüyorsun?

Legend

YazanRaven

Sizler için en güncel ve güzel haberleri yazıyorum. TeknoKuzgun adlı sitenin kurucusu ve yöneticisiyim. Motor kullanmayı, resim çizmeyi, spor yapmayı seviyorum. Hobi olarak da buradan sizlere güzel yazılarımı paylaşıyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

VALORANT Türkiye, Bir Yılda En Çok Oynanan Karakterleri

Steam Deck Geliyor: Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Oyunları Dahil Tüm Detaylar